czerwiec
2019

Warsztaty pt. "Poznaj siebie" grupy "Plastusie" w Galerii Malarstwa A. Karpińskiego w Stalowej Woli

Warsztaty pt.
W czwartek 13.06.2019r. przedszkolaki z grupy "Plastusie" po raz kolejny wybrały się do Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego, by wziąć udział w wystawie interaktywnej i warsztatach pt. "Poznaj siebie". Wystawa "Poznaj siebie" jest ekspozycją biologiczno-fizyczną, która w unikalny sposób ukazuje elementy fizjologii i budowy ciała człoweika. Podczas wizyty w galerii przedszkolaki mogły zobaczyc 21 eksponantów interaktywnych, w których obszernie zaprezentowana została anatomia ludzkiego organizmu, w tym budowa ludzkiego serca, organów wewnętrznych, budowa i zakres ruchu stawów oraz rozmieszczenie żył i tętnic w naszym ciele. W galerii znajdują sie stanowiska do wykonywania eksperymentów, dzięki którym przedszkolaki mogły sprawdzić swoją pamięć i refleks. "Plastusie" podcza pobytu w galerii wzięły także udział w warsztatach pt. "Mózg, czyli centrum dowodzenia organizmu". Podczas warsztaów przedszkolaki mogły się przekonać, że mózg jest prawdziwym centrum dowodzenia ludzkiego ciała. Dzieci wykonały prosty, papierowy model mózgu, dzięki któremu poznały poszczególne płaty kory mózgowej i ich funkcje.