czerwiec
2019

Wycieczka do Parku Rozrywki i Parku Miniatur Sabat-Krajno w grupie "Plastusie" i "Biedronki"

Wycieczka do Parku Rozrywki i Parku Miniatur Sabat-Krajno w grupie
W dniu 28.05.2019r. odbyła się wycieczka do wycieczka do Parku Rozrywki i Parku Miniatur Sabat-Krajno. Dzieci z  grup "Plastusie" i "Biedronki" odwiedziły Park Miniatur, w którym mogły podziwiać miniatury najsłynniejszych i najpiękniejszych budynków na świecie między innymi:  londyński Big Ben, paryska wieża Eiffla czy znajdujący się w Dubaju Burj Kalifa. Wszystkie budynki zostały odwzorowane w skali 1:25. Przedszkolaki zobaczyły nie tylko najwspanialsze budowle, ale równieżi dzieła stworzone przez naturę. Park w swoim zbiorze posiada miniatury najsłynniejszych miejsc na świecie. Dzieci miały możliwość wysłuchania ciekawych historii opowiedzianych przez przewodnika o przepięknych budowlach światowej architektury oraz dziełach Matki Natury, takich jak Wulkan Etna czy Wodospad Niagara. Wycieczka była podróżą dookoła świata. Po zwiedzaniu Parku miniatur dzieci skorzystały z atrakcji znajdujących się na terenie parku: licznych dmuchańców, basenu z łódkami i stacji kosmicznej. Po licznych atrakcjach dzieci zjadły pyszny obiad w restauracji. Podczas podróży miło zleciał nam czas gdyż całą drogę śpiewaliśmy. Wycieczka została zorganizowana przez stowarzyszenie "Przyjazne Przedszkole". Wycieczka pozwoliła na wzbogacenie więzi społeczności przedszkolnej, rozwijanie umiejętności społecznych, a także poznanie i utrwalanie norm i wzorców zachowań kształtujących postawy prospołeczne dzieci. Uczestnicząc w wycieczce  dzieci mogły wszyscy rozwijać sprawność fizyczną i zahartować organizm. Taka forma spędzenia czasu jest doskonałym sposobem promocji zdrowego stylu życia, alternatywą dla biernego wypoczynku. Jest też okazją do rozwijanie edukacyjnych zainteresowań dzieci, a przede wszystkim na przeżycie niezapomnianych chwil, pełnych pozytywnych wrażeń i emocji. Zadaniem Stowarzyszenia „Przyjazne Przedszkole” jest nie tylko integracja środowiska społecznego, ale również doskonalenie wychowania i edukacja dzieci. Wycieczka została współfinansowana przez Urząd Miasta Stalowa Wola.