grudzień

Akademia Aquafresh w grupie "Biedronki"

Akademia Aquafresh w grupie

Ministerstwo Zdrowia informuje, że statystyczny polski 6-latek ma aż 5 zębów zaatakowanych przez próchnicę, z czego leczony jest tylko jeden!. To bardzo poważny problem, nie tylko wśród dzieci, ale również wśród dorosłych. Najważniejsza w walce z próchnicą jest profilaktyka i wykształcenie nawyku dbania o higienę jamy ustnej już od najmłodszych lat. W tym właśnie celu realizowaliśmy Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków „Akademia Aquafresh”. Pierwsza edycja programu odbyła się w 2011 roku. Do programu zgłosiło się wówczas ponad 3 000 przedszkoli, dzięki czemu w akcji wzięło udział ponad 300 000 dzieci i 600 000 rodziców.

W ramach zajęć dzieci wraz z  bohaterami kursu mieszkańcami „Pastusiowej Krainy“ przyswajały wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania oraz higieny jamy ustnej m. in. śpiewały pastusiową piosenkę, słuchały słuchowisk, wykonywały prace plastyczno-techniczne. Dodatkowo dzieci dowiedziały się jak dzielnie stawić czoła pierwszej wizycie u dentysty.