luty

"Dzień Kota" w grupie "Plastusie" pod znakiem kodowania

17 lutego obchodzimy „Dzień Kota“, który jest chętnie świętowany w przedszkolach i szkołach. W piątek 20.02.2020 r. grupa „Plastusie“ wzięła udział w obchodach tego nietypowego święta.Wszystkie dzieci zamieniły się tego dnia w kociaki, tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Brały również udział w konkursach takich jak „Zwijanie kłębka wełny” , „Kocie smakołyki”, „Z jakiej bajki ten kot uciekł ”. Dzieci zrealizowały również zadanie przy pomocy robotów Ozobot w ramach programu „Uczymy Dzieci Programować“ z EduSense. Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Chcemy pokazać, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając go do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści. Można programować na edukacji matematycznej, artystycznej, językowej czy artystycznej.