Dzień Postaci z Bajek w grupie "Motylki"

Dzień Postaci z Bajek w grupie
Dzieci z grupy ,,Motylki” 08.11.2021 r. uczestniczyły w zajęciach z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, których celem było rozwijanie zainteresowania światem bajek, rozbudzanie wyobraźni, stwarzanie okazji do swobodnej ekspresji ruchowej, słownej, integrowanie grupy podczas wspólnych tańców i zabaw. Dzieci w obecności naszego grupowego misia Tadzia z dużym zainteresowaniem wysłuchały wiersza G. Gryszkiewicz ,,Krótka historia pluszowego misia” a następnie rozmawiały na temat treści wysłuchanego wiersza. Wspólnie rozwiązywały zagadki obrazkowe dopasowując cień do odpowiedniej postaci z bajki rozwijając przy tym percepcję wzrokową, brały udział w zabawie ruchowej naśladując ruchem np. królika, wilka, łabędzia, myszki itp. ,,Motylki” odgadywały tytuły bajek na podstawie plakatu ,,W bajkowej krainie” doskonaląc wiedzę na temat bajek oraz spostrzegawczość wzrokową. Tego dnia nie zabrakło również tańców. Dzieci z opaskami na głowach, a także panie przebrane w postaci z bajek chętnie bawiły się podczas zabaw rytmiczno - tanecznych przy piosenkach ,, Idziemy do zoo”, ,,W górę ręce w górę”, ,,Witajcie w naszej bajce”. Na zakończenie zajęć przedszkolaki obejrzały bajkę ,, Calineczka” na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena i otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w zajęciach.