Edukacja przyrodnicza w grupie "Misie"

Edukacja przyrodnicza w grupie
Dzieci z gr. Misie uczestniczyły w zajęciach pt.,,Gdzie mieszkają zwierzęta" rozmawiając na temat zwierząt leśnych i hodowlanych oraz środowiska,w którym mieszkają. Dzieci nazywały zwierzęta przedstawione na ilustracjach i dopasowywały zwierzęta do odpowiednich domów podając ich nazwę.Opisywały wygląd domów zwierząt pod względem wielkości, kształtu, z materiału, z którego są zbudowane i do czego służą.Dzieci bardzo chętnie dzieliły rytmicznie  nazwy wybranych zwierząt na sylaby z jednoczesnym wyklaskiwaniem. Nie zabrakło również zagadek słownych na temat zwierząt mieszkających na wsi, które ,,Misie" bardzo lubią. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę przestrzenną ,,Mała myszka" według instrukcji. Dzieci dopasowywały elementy wycięte z  kolorowego papieru,a następnie łączyły je za pomocą kleju w odpowiedni sposób. Dzieci podczas tych zajęć wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą zwierząt i środowiska, w którym mieszkają, doskonaliły koordynację wzrokowo -  ruchową, percepcję wzrokową, oraz rozwijały sprawność manualną.