wrzesień

Kampania "Mamy kota na punkcie mleka" w grupie "Biedronki"

Kampania

Wiek przedszkolny dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców, zwłaszcza pod względem zdrowego żywienia. To właśnie w tym okresie kształtowane są nawyki żywieniowe i upodobania kulinarne dziecka, które będą rzutować na jego przyszły styl życia. Dlatego też niezwykle istotne jest przyzwyczajanie najmłodszych do spożywania różnego rodzaju pożywienia. Jakie produkty należy uwzględnić w diecie dziecka? Odpowiedź znajdziemy w piramidzie zdrowego żywienia, która ukazuje jakie artykuły spożywcze powinniśmy wybierać. W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć produktów zbożowych, owoców i warzyw, mleka i produktów mlecznych, mięsa, ryb, jaj, orzechów, nasion strączkowych, a także tłuszczów roślinnych.

W trosce o zdrowie dzieci i kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w grupie „Biedronki“ realizowana jest kampania „Mamy kota na punkcie mleka“ sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka. Organizator zapewnił każdemu dziecku materiały edukacyjne „Koci zeszyt o mleku“ oraz „Mleczne karty pracy“. Dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia, najważniejsze składniki mleka, wartość odżywczą szklanki mleka oraz dowiedziały się co pysznego mogą z niego przyrządzić.