Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

20.11 przypada 33. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Z tej okazji 19.11.2021 r. w każdej grupie w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dotyczące praw dziecka. Przedszkolaki wspólnie świętowały Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka pod patronatem UNICEF. Przedszkolaki wysłuchały wiadomości na temat Konwencji o Prawach Dziecka, prowadziły rozmowy na temat praw i obowiązków dzieci, słuchały wiersza Marcina Brykczyńskiego „O prawach dziecka“, śpiewały piosenkę „O prawach dziecka“ Małej Orkiestry Dni Naszych. Następnie korzystając z zaproszenia Przedszkola Publicznego nr 34 w Rzeszowie wzięły udział w III edycji Podkarpackiego „Niebieskiego Marszu”. Wyszły na spacer uliczkami osiedla na znak solidarności z wszystkimi dziećmi świata niosąc w dłoniach niebieskie baloniki. Wydarzenie to miało na celu poznanie praw dziecka wynikających z Konwencji Praw Dziecka, uświadomienie dzieciom, jak ważne jest to, że ich prawa są respektowane, zintegrowanie społeczności przedszkolnej, stworzenie atmosfery przyjaźni i życzliwości, dostarczenie okazji do dobrej zabawy.

Wielkanoc