Obchody rocznicy 11-ego Listopada w grupie "Motylki"

Obchody rocznicy 11-ego Listopada w grupie
09.11.2021 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na której dzieci z grupy ,,Motylki” przedstawiły lekcję patriotyzmu dla dzieci z młodszych grup. Dzieci w strojach galowych z dumą prezentowały przypięte biało –
czerwone kotyliony. ,,Motylki” recytowały wiersze min.: wiersz ,,Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy , ,,Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego i wiele innych mówiących o symbolach i barwach narodowych oraz historii naszego państwa krzewiąc w dzieciach miłość do ojczyzny  rozwijały przy tym swoje umiejętności artystyczne i recytatorskie. Dzieci śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej, zatańczyły ,,Lasowiaka”- tradycyjny taniec ludowy, który jest elementem kultury naszego kraju. Na zakończenie akademii młodzi artyści oraz zebrani goście odśpiewali hymn Polski ,,Mazurka Dąbrowskiego” pamiętając o zachowaniu powagi i należytej postawy. ,,Motyki” za występ, przygotowanie i postawę patriotyczną zostały nagrodzone gromkimi brawami.