Obchody Święta Niepodległości - grupa "Zajączki"

Obchody Święta Niepodległości - grupa

10 listopada bieżącego roku, w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca  rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z grupy „Zajączki” przygotowały uroczysty występ. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci. Dzieci w odświętnych strojach,
z dumą prezentowały wiersze, zatańczyły „Krakowiaka” i śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej. Na zakończenie wszyscy odśpiewaliśmy hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”, pamiętając o zachowaniu należytej postawy. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.