grudzień

Pieczenie pierniczków - grupa "Zajączki"

Pieczenie pierniczków - grupa

Najpierw dzieci odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta , potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Wspólnie odczytały przepis i przygotowały potrzebne składniki." Zajączki" z ogromnym zaangażowaniem zabrały się do pracy; wsypywały składniki, mieszały, ugniatały i wałkowały ciasto oraz wykrawały ciasteczka za pomocą foremek. Nie zabrakło choinek, reniferów, serduszek, dzwonków, gwiazdek i wielu innych świątecznych kształtów. Efektem pracy dzieci były  pełne blaszki pierniczków,  które zostały upieczone pod czujnym okiem naszych kucharek. Po upieczeniu ciasteczek "Zajączki " z zapałem przystąpiły do ozdabiania pierników orzeszkami, słodkim lukrem , posypkami według gustu i upodobania dzieci. W przedszkolu unosił się wspaniały korzenny zapach, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Dzieci spisały się znakomicie a pierniczki wyszły przepiękne.