wrzesień

Relacja z dnia adaptacyjnego w grupie "Krasnale"

Relacja z dnia adaptacyjnego w grupie
W dniu 24.06.2021 r. odbyło się spotkanie adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych do przedszkola .Pierwsze dni w przedszkolu to szczególny okres w życiu dziecka i jego rodziców. Przyszły przedszkolak musi oswoić się z nowym miejscem, wychowawcą oraz innymi dziećmi, a rodzic przezwyciężyć własny lęk o to jak dziecko poradzi sobie w sytuacji rozłąki. Spotkanie adaptacyjne  to okazja do zabawy i wspólnego poznawania nowego miejsca. Rodzice mogli dowiedzieć się o pracy przedszkola, a dzieci nabrać więcej pewności  i poczuć się bezpiecznie w nowym środowisku, oswoić się z nowym miejscem w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze pod bacznym okiem rodziców. Nowe przedszkolaki w tym dniu poznały salę zajęć, ogród przedszkolny, łazienkę. Mogły bawić się przy muzyce, porysować, lepić z plasteliny a także mogły wybierać  sobie zabawki do zabawy.

Wielkanoc