październik

Spotkanie z policjantem

Na początku października do naszego przedszkola przybyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli. Na  spotkaniu, policjanci w rozmowie z dziećmi  poruszyli  następujące zagadnienia: bezpieczeństwo na drodze, bezpieczeństwo zabaw na powietrzu, bezpieczeństwo zabaw zimą, ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, dziecko samo w domu, zakaz oddalania się z domu, przedszkola, podwórka z osobą nieznajomą, informowanie dorosłych opiekunów o sytuacjach niepokojących dziecko i sytuacjach zagrożenia, wzywanie pomocy, numery alarmowe. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów oraz pies. Dzieci podczas spotkania z policjantami miały również możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął na parkingu przedszkola. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto przedszkolaki mogły włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny. Od początku roku szkolnego dzieci w przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Spotkanie z funkcjonariuszami policji, było świetną okazją do utrwalenia wiadomości poznanych podczas zajęć.

Wielkanoc