grudzień

Wycieczka do "Madejówki" - grupa "Motylki"

Wycieczka do
20 grudnia 2021 roku, przedszkolaki z grupy „Motylki“ razem z Paniami, wybrały się na warsztaty świąteczne, do gospodarstwa agroturystycznego "Madejówka" w Obojni. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się jakie są zwyczaje i tradycje w dniu Wigilii, same wycinały i ozdabiały pierniczki. Każdy miał przygotowane swoje stanowisko pracy i niezbędne przybory. Dzieci od razu ochoczo zabrały się do przygotowania pierniczków. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie gospodarstwa – dzieci miały okazję zobaczyć zwierzyniec, a w nim przeróżne zwierzęta: konie, osły, kozy, króliczki. Mogły także karmić zwierzaki ich smakołykami. Po powrocie z spaceru dzieci zabrały się za ozdabianie swoich pierników. Pod koniec naszej wizyty odwiedził nas Święty Mikołaj, który wręczył naszym grzecznym przedszkolakom drobne upominki. Dzieci po dniu pełnym wrażeń, uśmiechnięte opuściły gospodarstwo.