październik

Wyjście na cmentarz grup "Motylki", "Zajączki" i "Biedronki"

Wyjście na cmentarz grup

Nasze przedszkole dołączyło do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Jej głównym celem jest upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń naszej historii, zachęcenie młodych ludzi do pielęgnowania pamięci o bohaterach, którzy walczyli o naszą wolność, w szczególności tych, którzy związani są z historią danego miejsca, regionu i społeczności.

W ramach organizowanej akcji i zbliżającego się Święta Wszystkich Zmarłych, grupy „Motylki“, „Zajączki“ i „Biedronki“ wybrały się na pobliskie cmentarze. Dzieci wybrały się razem z paniami, by oddać  hołd poległym, którzy walczyli w obronie naszej ojczyzny, oraz by uczcić pamięć wszystkich zmarłych. Podczas pobytu na cmentarzu, przedszkolaki wspólnie z paniami pomodliły się i w ciszy zapaliły znicze. Dzieci utrwaliły również, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.