październik

Wyzwanie #CałaPolskaProgramuje w grupie "Zajączki"

Wyzwanie #CałaPolskaProgramuje w grupie
Na przełomie września i października dzieci z grupy „Zajączki“ wzięły udział w wyzwaniu Cała Polska Programuje, które zorganizowane zostało w ramach obchodów święta kodowania Code Week 2020. Wydarzenie, zgodnie z nazwą, objęło całą Polskę i odbywało się przez 10 dni. Podczas jego trwania nauczyciele, edukatorzy, rodzice wraz ze swoimi uczniami realizowali  specjalnie przygotowane na tę okoliczność zadania. Nasze przedszkole zostało zgłoszone i wpisane na mapę europejskich działań (https://codeweek.eu/events) z 10 wydarzeniami w ramach Code Week EU. Inspirując się cyklem scenariuszy zajęć ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować organizowanym przez EduSense autorstwa Anny Świc i Rafała Mitkowskiego od 28.09 – 09.10.2020 roku wykonaliśmy zadania związane z elementami kodowania i programowania. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach matematycznych i logicznych z wykorzystaniem maty do kodowania, kolorowych kubeczków, krążków tematycznych, grały w gry dydaktyczne, memory, układały sudoku, a także tworzyły kody z warunkami. Dzięki takim działaniom „Zajączki“ rozwijają kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczą samodzielność, poszerzają wyobraźnię oraz przygotowują się do nauki programowania. Za zrealizowane zadania przedszkolaki zostały nagrodzone imiennymi EUROPEJSKIMI CERTYFIKATAMI UZNANIA.