grudzień

Gimnastyka w grupie "Zajączki"

Gimnastyka w grupie
Podczas gimnastyki z wykorzystaniem twórczej  metody Rudolfa Labana", przedszkolaki  ćwiczyły sprawność ruchową z wykorzystaniem przyborów (gazet). Dzieci poruszając się po sali w rytmie  muzyki miały możliwość  poznawania możliwości swojego ciała, wyczucie jego ciężaru oraz przestrzeni, płynności ruchów i ciężaru . "Zajączki" ćwiczyły sprawność fizyczną uważnie słuchając poleceń nauczyciela. Dzieci ćwiczyły samodzielność w rozwiązywaniu zadań i problemów ruchowych wykonując skoki przodem, tyłem  i bokiem , składały gazetę na pół i 1/4, wykonywały skłony, obroty i podskoki, ćwiczyły refleks, zręczność i gibkość  biegając na sygnał, podczas czworakowania i popychania kulek z gazet czołem, turlania oraz przysiadów. " Zajączki" doskonaliły  sprawność manualną podczas zwijania paluszkami gazet, ćwiczyły współpracę w parach tańcząc z kulą przy muzyce. Na koniec dzieci wykonywały ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe z kulami i przy dźwiękach muzyki F.Chopina kreśliły leniwe ósemki  w powietrzu.