Logo

PRZEDSZKOLE nr 15 w STALOWEJ WOLI - bawimy się i uczymy

wiosna1
wiosna2
Plac zabaw
Plac zabaw
Nasz plac zabaw
Plac zabaw

Aktualności 2019/2020

Życzenia świąteczne

Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa i zamknięciu placówek oświatowych, wielu Rodziców musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości – opiekując się dziećmi, które nie chodzą do przedszkola, zajmują się domem, a jednocześnie pracują zdalnie. Pamiętajmy, że wspieranie aktywności dzieci jest przyjemnością, bowiem dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpiecznie i swobodnie w swej aktywności. Przyrost wiedzy i umiejętności „naszych” dzieci jest dziś możliwy dzięki współpracy Państwa z nauczycielami naszego przedszkola, którzy proponują różne działania dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci. Nauczycielom wychowania przedszkolnego Przedszkola nr 15 w Stalowej Woli serdecznie dziękuję za wszystko co robią dla dzieci i z myślą o dzieciach! Za tą obustronną współpracę WSZYSTKIM bardzo dziękuję! Nasze przedszkolaki obecnie najbardziej potrzebują zaznać bezpieczeństwa, miłości i dobrej zabawy, która pozwoli im zapomnieć o tym co się wokół nich dzieje, a co jest dla nich często niezrozumiałe. Drodzy Rodzice, w tym trudnym dla nas wszystkich okresie tak dobrze wchodzicie w rolę nauczycieli i doskonale rozumiecie, to co nauczyciele-wychowawcy proponują Waszym dzieciom. Za to jeszcze raz serdecznie dziękuję!

                                                                                                                                                                                  Bożena Dąbrowska

                                                                                                                                                          Dyrektor Przedszkola nr 15 w Stalowej Woli 

                                                                                 kartki.tja.pl_z_okazji_nadchodzacych_swiat_wielkanocnych_zyczymy_panstwu_przede_wszystkim    

 


Kształcenie na odległość w przedszkolu

Szanowni Rodzice!

Zawieszenie zajęć wychowawczych i dydaktycznych w przedszkolach i szkołach nie oznacza że dzieci i najmłodsi uczniowie przestają kontynuować proces wychowania i kształcenia. W tym czasie, dla wpierania rozwoju dzieci, trzeba realizować konkretne zadania zapisane w podstawie programowej.

Obecna sytuacja sprawia, że podstawa programowa wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej powinna być realizowana – przy współpracy nauczyciela i rodziców – w warunkach edukacji w domu rodzinnym.

Czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, można wykorzystać na to, aby stało się ono bardziej samodzielne. Warto zachęcać je do utrzymania czystości w swoim kąciku (pokoju), przygotowania prostych posiłków razem z rodzicami, wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem, przygotowaniem do snu. W tych ostatnich czynnościach, z powodu pośpiechu, dzieci są zazwyczaj wyręczane. Pobyt w domu daje możliwość częstych rozmów z dziećmi na różnorodne tematy, a tym samym wzbogacania ich słownictwa. Ważne jest także znalezienie czasu na czytanie dzieciom i z dziećmi. Aby urozmaicić zajęcia, można skorzystać z edukacyjnych programów telewizyjnych. Pobyt w domu może być także okazją do prowadzenia rozmów z dzieckiem, tłumaczenia otaczających nas zjawisk. Inne zajęcia o charakterze edukacyjnym to m.in. zabawy przy wspólnym stole: gry planszowe, czy zabawy i gry zręcznościowe. Należy pamiętać, że podstawową formą aktywności dzieci w wieku przedszkolnym jest zabawa. Dziecko w domu powinno, tak jak w przedszkolu, bawić się samodzielnie swoimi zabawkami, konstruować, układać, sprzątać, czuć się bezpieczne i swobodne w swej aktywności. Powinno się także umożliwić dziecku zaspokajanie potrzeb aktywności fizycznej, np. poprzez wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych.

Podejmowanie tych działań pozwoli na nabywanie przez dziecko doświadczeń w różnych obszarach rozwojowych: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym.

Istotną rolę w tworzeniu warunków do edukacji przedszkolnej w domu, odgrywa współdziałanie nauczycieli z rodzicami. Dlatego zachęcamy Państwa do systematycznego sprawdzania skrzynek mailowych poszczególnych grup stworzonych w celu zapewnienia kontynuacji działań dydaktycznych w tym  trudnym dla wszystkich czasie.

Zdalne nauczanie

                                                                                                                                   Drodzy Rodzice!

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19, chciałybyśmy zaoferować Państwu następującą formę kształcenia na odległość. Dla każdej grupy przedszkolnej została założona oddzielna poczta mailowa:


grupa Krasnale - krasnalep15stw@gmail.com
grupa Misie - misiep15stw@gmail.com
grupa Biedronki - biedronkip15stw@gmail.com
grupa Plastusie - plastusiep15stw@gmail.com
grupa Tygrysy - tygrysyp15stw@gmail.com


Hasła otrzymają Państwo od nauczycieli drogą telefoniczną.

 

Na powyższych mailach nauczycielki poszczególnych grup będą zamieszczały materiały, które pozwolą na zapewnienie ciągłości zajęć edukacyjnych dla Państwa dzieci. Zdajemy sobie sprawę, że zamknięcie placówek edukacyjnych jest zupełnie nową sytuacją. Pamiętajmy jednak, że dzieci w przedszkolu uczą się poprzez zabawę.

 

Zapraszamy do współpracy:)                    

Informacja


Drodzy Rodzice!

Informujemy, że przedszkole będzie nieczynne do dnia 10 kwietnia 2020 r. 

Wykorzystajcie czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, na większe usamodzielnienie swojego dziecka – oczekujcie od niego większej pomocy przy codziennych czynnościach w domu np. podczas przygotowywania posiłków, sprzątania, czy nawet podczas wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem się, przygotowaniem do snu, w których bardzo często, z powodu pośpiechu, dzieci są wyręczane. Wykorzystajcie pobyt dziecka w domu na rozmowy z nim na różnorodne tematy. W ten sposób będziecie wzbogacali słownictwo swojego dziecka. Znajdźcie czas na czytanie dzieciom i z dziećmi. Korzystajcie z edukacyjnych programów telewizyjnych, zaproponujcie dziecku gry planszowe czy zabawy i gry zręcznościowe. 

ZDALNE PRZEDSZKOLE

Szanowni Rodzice!
W związku z panującą epidemią koronawirusa w zakładce DLA RODZICÓW – ZDALNE PRZEDSZKOLE została dla Państwa przygotowana lista zasobów internetowych bogatych w wartościowe materiały dydaktyczne, które mogą zostać wykorzystane przez Państwa w domu podczas wspólnej zabawy i nauki z dziećmi. Zachęcamy do zapoznania się z nimi. Informujemy jednocześnie, że na każdy tydzień w tej samej zakładce będą publikowane materiały związane z tematyką kompleksową, która byłaby obecnie realizowana podczas zajęć dydaktycznych w przedszkolu. 

DO KOŃCA ROKU SZKOLNEGO 19/20 POZOSTAŁO

-39

dni

7

godzin

48

minut

9

sekund

Najnowsze galerie