Logo

PRZEDSZKOLE nr 15 w STALOWEJ WOLI - bawimy się i uczymy

Aktualności 2023/2024

12
listopad
2023

"W świecie baśni i bajek" - Zabawa w teatr w ramach projektu promującego czytelnictwo w grupie "Misie"

Grupa „Misie” realizuje autorski projekt promujący czytelnictwo pt. „W świecie baśni i bajek”.

Celem projektu jest kształtowanie wrażliwości dzieci na otaczający świat, rozwijanie wyobraźni oraz promowanie wielu ważnych wartości takich jak, przyjaźń, wzajemna pomoc, empatia, tolerancja odmienność i różnorodność, wprowadzenie dzieci w świat bajek i baśni, uwrażliwienie na dobro i zło, ale przede wszystkim, rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Pierwsze spotkanie „Misiów” z bajką – to znana na całym świecie baśń Ch. Perraulta „Czerwony Kapturek”. Dzieci zgodnie z koncepcją projektu poznają baśnie poprzez zabawy teatralne. Zabawa w teatr jest dla dzieci fascynująca, a jej przejawy można zaobserwować bardzo wcześnie. Dziecko nie potrafi jeszcze mówić, a już z wielkim zainteresowaniem słucha opowiadań, wierszy, śpiewu, tekstu ilustrowanego ruchem. Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola. Dziecko w zabawach w teatr bardzo chętnie utożsamia się z przedstawionymi przez siebie postaciami. Każde dziecko przeżywa i wczuwa się w sytuację bohatera, uczestniczy w ich przygodach, smutkach i radościach.

Dzieci z grupy” Misie” obejrzały teatrzyk pacynkowy pt. „Czerwony Kapturek”. Bajka „odczytana” była za pomocą figurki Czerwonego Kapturka. Dzieci z dużym entuzjazmem i zafascynowaniem obejrzały przedstawienie. Porozmawialiśmy o sytuacji, która wydarzyła się w bajce i płynącym z niej morale. Następnie dzieci samodzielnie wybrały ulubionego bohatera bajki i przygotowały swoje pacynki. Dzieci miały także możliwość wcielić się w rolę bohaterów. Edukacja teatralna umożliwia wykorzystanie naturalnej skłonności dziecka do naśladowania i zabawy, a także aktywności emocjonalnej i ruchowej. Sprzyja rozładowaniu napięcia i energii, przynosi radość i satysfakcję. Dzieci z niecierpliwością wyczekują kolejnych spotkań z równie znanymi bohaterami dziecięcych bajek…

Pierwszy Dzień Wiosny

18

dni

5

godzin

51

minut

24

sekund

Najnowsze galerie

  • Zegar słonaczny P-le 15