marzec

Wiosenne porządki w grupie "Misie"

Wiosenne porządki w grupie
Chcąc przyśpieszyć nadejście wiosny przedszkolaki z grupy „Misie“ postanowiły założyć w swojej sali zielony ogródek. Zgromadziły potrzebne rzeczy: doniczki, słoiki, konewkę, ziemię, nasionka. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie wysiewały do doniczek nasiona, marchewki i pietruszki, sadziły cebulki. Założone hodowle wzbogaciły kącik przyrody, który stał się miejscem do obserwacji kolejnych etapów wzrostu roślin. Kiedy wyrosną będą źródłem witamin na kanapkach. Celem tego działania było zapoznanie dzieci z potrzebami i wymaganiami roślin, kształtowanie nawyków dbania o rośliny oraz ukazanie dzieciom prostych prac gospodarczych. Przedszkolaki uporządkowały także swoją salę oczekując na przyjście wiosny.