kwiecień

Wiosenny ogródek w grupie "Motylki"

Wiosenny ogródek w grupie
W grupie ,,Motylków” w połowie marca, w kąciku przyrody pojawił się zielony ogródek, w którym dzieci założyły hodowlę różnych roślin. Zgromadziły potrzebne przybory, ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy przypomniały sobie warunki potrzebne roślinomdo wzrostu. Po omówieniu poszczególnych czynności dzieci posiały rzeżuchę w pojemniku wyłożonym watą, owies, posadziły cebulkę na szczypiorek, pietruszkę na natkę, pomidorki doskonaląc umiejętność współpracy. Dzieci mają możliwość codziennego kontaktu i obserwacji założonej hodowli, uczą się także odpowiedzialności w dbaniu o rośliny. Na koniec zostały ustalone dyżury przy pielęgnacji roślin. Gdy wyrosną, będą bogatym źródłem witamin i zdrowym dodatkiem do kanapek.

Wielkanoc