czerwiec

Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej - grupa "Zajączki"

Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej - grupa
W maju dzieci z grupy „Zajączki“ udały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Dzieci podczas wycieczki zwiedziły bardzo dobrze wyposażoną dyspozytornię oraz garaże, w których mieszczą się wozy strażackie. Miały możliwość założenia kasku strażackiego, a chętne dzieci przymierzyły bardzo ciężki strój strażaka. Wszystkie dzieci mogły spróbować lania wody wężem strażackim. Z wielkim zainteresowaniem dzieci słuchały i zadawały pytania dotyczące specyficznej pracy strażaka. Wszystkich bardzo ucieszyła możliwości wejścia do wozu strażackiego a ogromnym przeżyciem były bardzo głośne syreny, które włączyli strażacy. Zwiedzanie remizy strażackiej wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Strażakom bardzo dziękujemy za przeżycia i przybliżenie trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaka.