czerwiec

Wesołe "Zajączki" na przedszkolnym placu

Wesołe
Dzieci z grupy Zajączki uwielbiają zabawę na przedszkolnym placu zabaw. Korzystają z pięknej pogody, ale ogromną atrakcją był dla nich spacer w deszczu. Dzieci lubią budować domki dla owadów i zwierząt, rysować kredą, skakać na skakance, kozłować i uczyć się odbijania oraz odpoczywać na kocach z grami i książkami. Zabawy na świeżym powietrzu przy piaskownicy, huśtawkach, torze przeszkód, bramkach są nie tylko świetną zabawą, ale także prawdziwą nauką. Przedszkolaki dbają o porządek, zbierają śmieci, plewią trawniki. Plac zabaw jest dla dzieci miejscem codziennej zabawy podejmowanej indywidualnie lub wspólnie z rówieśnikami. Jest dla nich także źródłem radości, relaksu, odpoczynku, nabywania wielu sprawności ruchowych i pokonywania przeszkód.