październik

Zajęcia w grupie "Misie"

Zajęcia w grupie
W ostatnim czasie dzieci z grupy „Misie“ uczestniczyły w ćwiczeniach gimnastycznych z zastosowaniem elementów metody gimnastyki rytmicznej A.M. Kniessów i twórczej metody R. Labana .Dzieci podczas ćwiczeń rozwijały sprawność ruchową, kształtowały poczucie rytmu, rozwijały zwinność i płynność ruchów. Wykonywały ćwiczenia z przyborami w odpowiednim rytmie. Przejawiały pomysłowość i oryginalność w wykorzystaniu wstążek oraz inwencję twórczą. Uczyły się współdziałania z partnerem, rozwijały wyobraźnię. Na koniec zajęć ćwiczyły chodzenie na równoważni co miało na celu polepszenie automatycznych reakcji organizmu, które odpowiedzialne są za utrzymywanie równowagi oraz uzyskanie poprawy płynności i koordynacji ruchów.