czerwiec

Wojewoda dzieciom na Dzień Dziecka

W dniu 01.06.2020 r. Wojewoda podkarpacki Pani Ewa Leniart z okazji Dnia Dziecka czytała dzieciom z kilkudziesięciu placówek z województwa podkarpackiego, które zgłosiły chęć udziału w tym wirtualnym spotkaniu. Nasze przedszkole również dołączyło do tego wydrzaenia. Jest to część akcji w ramach inicjatywy odbywającej się w  dniach 30 maja – 7 czerwca 2020 r.  – XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju Tydzień Czytania organizowany był w przestrzeni wirtualnej. Bohaterami Tygodnia Czytania były zwierzęta, stąd spotkania z autorami piszącymi o zwierzętach, z miłośnikami i znawcami zwierząt, a także z artystami, którzy czytają wybrane fragmenty książek!