Logo

PRZEDSZKOLE nr 15 w STALOWEJ WOLI - bawimy się i uczymy

Ogłoszenia

Informacja o udziale w projekcie "Szkoła Dostępna dla Wszystkich"

WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓWW ramach ogólnopolskiego Projektu pt.

Szkoła Dostępna dla Wszystkich”

Przedszkole nr 15 w Stalowej Woli zostało zakwalifikowane i bierze w nim udział - jako jedyne w Stalowej Woli. Projekt jest pod patronatem i z inicjatywy Instytutu Badań Edukacyjnych i Ministerstwa Edukacji i Nauki.

W związku z tym oferujemy Państwu dostęp do bezpłatnych konsultacji prowadzonych przez specjalistów, takich jak: psychiatrzy, psychoterapeuci, psycholodzy kliniczni, pedagodzy specjalni oraz asystenci kulturowi. Konsultacje będą prowadzone od 13 listopada do 9 grudnia bieżącego roku.

Pula dostępnych konsultacji jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Konsultacje są dostępne również dla Rodziców. Podczas konsultacji można porozmawiać anonimowo z specjalistą na temat niepokojących zachowań dzieci, problemów zawodowych, relacji z dziećmi, trudnych emocji i podobnych kwestii.

Warto zaznaczyć, że konsultacje są anonimowe, a do ich zapisania niezbędny jest specjalny kod, który może wygenerować nauczyciel specjalista lub dyrektor przedszkola, po zalogowaniu się do aplikacji projektowej. Kody można wykorzystać na stronie zapisów na konsultacje:

https://asa.ibe.edu.pl/portal/konsultacje

Kody na konsultacje będą przekazywane przez nauczycieli chętnym Rodzicom. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci udziału w bezpłatnych konsultacjach

Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej możliwości!

 Kampania "Problem wagi ciężkiej" - webinar dla Rodziców

Szanowni Państwo

 

            Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny organizuje pierwsze z cyklu webinarium dla rodziców i opiekunów dzieci rozpoczynających naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej.

            Tematyka zaplanowanego spotkania dotyczyć będzie zakupu prawidłowego plecaka i organizacji miejsca pracy i nauki przyszłego ucznia.

Tematy, które będą poruszane to m. in.:

  • „Miejsce nauki przyjazne dziecku” – Pani Ewa Pitrus, Kierownik Oddziału Higieny Dzieci
    i Młodzieży, WSSE w Rzeszowie,
  • „Co należy wiedzieć przed zakupem tornistra?” – Pani Ewa Pitrus, Kierownik Oddziału Higieny Dzieci i Młodzieży WSSE w Rzeszowie,
  • parę słów o kampanii „Problem wagi ciężkiej” – Mateusz Radko, Starszy asystent Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Komunikacji Społecznej WSSE w Rzeszowie.

 

Spotkania odbędą się w dwóch terminach do wyboru:

·         21 sierpnia br. (godz. 10.00)
https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_MzA1ZTlhNWUtZGZhMS00ZTYyLTlhZWUtODlkOWNjODg0MmY1%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22cbe0b6a4-29c2-4378-8990-650e2e728074%22%2c%22Oid%22%3a%22ed737ae4-5205-4eef-b51e-280140144149%22%7d

·         23 sierpnia br. (godz. 17.00)

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_Zjk2OWM0M2UtYzQwNS00YTY1LTg1M2YtNTRiM2YxYzJhZmFh%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22cbe0b6a4-29c2-4378-8990-650e2e728074%22%2c%22Oid%22%3a%22ed737ae4-5205-4eef-b51e-280140144149%22%7d

Za__.2.Plakat_informacyjny 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drodzy Rodzice, 

Zapraszamy do przyłączenia się do zbiórki "Puszki i świece palą się do pomocy".
Klub „Wesoła Gromadka” działający w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli organizuje zbiórkę wosku i puszek aluminiowych, z których powstaną świece okopowe dla żołnierzy i ludności cywilnej przebywającej w schronach w Ukrainie
Świeca okopowa to puszka metalowa wypełniona zrolowanym kartonem, dodatkowo zalana woskiem. Taka konstrukcja sprawia, że świeca jest nie tylko źródłem światła, ale pozwala na ogrzanie się lub zagotowanie wody.
W ramach akcji zbierane są:
- puszki po karmie dla zwierząt i produktach spożywczych (konserwach mięsnych, warzywach konserwowych, owocach w zalewie, kawie, mleku modyfikowanym dla dzieci itp.). Nie nadają się puszki po napojach. Puszki muszą być umyte i pozbawione papierowych etykiet
- świece woskowe (całe lub częściowo wypalone).
Zapraszamy do udziału. Zbiórka będzie prowadzona do 15 marca 2023 roku z możliwością wydłużenia tego terminu w zależności od potrzeb.
Puszki i świece można składać:
- w Punkcie Informacyjnym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli
(ul. Dmowskiego 1) od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30
- w siedzibie Klubu „Wesoła Gromadka”
(ul. 1 Sierpnia 24, pok. 3) od poniedziałku do piątku w godz. 14.00 – 18.00.

Puszki_i___wiece_pal___si___do_pomocy_page_0001 

 

 Drodzy Rodzice,

W dniu 08.02.2023r. (środa) odbędzie się w przedszkolu bal karnawałowy. To doskonała okazja do wcielenia się przez dzieci w ulubione postacie. Dlatego też prosimy Państwa o przygotowanie swoim dzieciom dowolnych kostiumów karnawałowych. W tym dniu odbędzie się również pamiątkowa sesja fotograficzna dla dzieci. Koszt zdjęć to 44zł. 

Dziękujemy 
 


1460x616

 Zachęcamy Państwa do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” – publikacją MEiN, która zawiera aktualne informacje dla organizatorów, rodziców i uczestników wypoczynku. Informacje zawarte w publikacji ułatwią rodzicom odpowiednie przygotowanie swoich dzieci do wypoczynku zimowego oraz umożliwią zdobycie niezbędnej wiedzy dotyczącej szeroko pojętego bezpieczeństwa.

 Poradnik bezpiecznego wypoczynku


Planując zimowy odpoczynek, warto zapoznać się z informacjami przygotowanymi przez różne służby i instytucje publiczne. Zachęcamy do odwiedzenia następujących stron i serwisów internetowych: 

·         Zasady bezpieczeństwa dotyczące zabaw na śniegu, lodowisku i podczas kuligów – informacja opracowana przez KMP Białystok.

·        Bezpiecznie na stoku – na stronie można znaleźć m.in. kodeks narciarski dla najmłodszych, użyteczne porady i wskazówki, komiksy i materiały do pobrania.

·         Ostrożnie na lodzie – informacja o zagrożeniach związanych z zamarzniętymi zbiornikami wodnymi. 

·         Bezpieczne poruszanie się po górach – materiały informacyjne Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

·         Akademia Górska TOPR – filmy i materiały informacyjne Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. 


zyczenia2023


 Drodzy Rodzice 

W dniu 06.12.2022r. (wtorek) w naszym przedszkolu odbędzie się spotkanie ze Świętym Mikołajem.  Prosimy, o ubranie w tym dniu dzieci na czerwono oraz zapewnienie w im miarę możliwości czapeczek mikołajowych bądź opasek typu rogi renifera itp.  

 Dziękujemy 

 

 ho_ho_ho


Drodzy Rodzice,

miło nam poinformować, że nasze przedszkole otrzymało podziękowania od organizacji UNICEF Polska za zorganizowanie w tym roku szkolnym obchodów „Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF“.

 dyplom_unicef

Dzień Mamy

4

dni

1

godzin

32

minut

57

sekund

Najnowsze galerie

  • Zegar słonaczny P-le 15