Logo

PRZEDSZKOLE nr 15 w STALOWEJ WOLI - bawimy się i uczymy

Dla rodziców

Serwis pokazujący stan zanieczyszczeń powietrza w Stalowej Woli:
http://srodowisko.stalowawola.pl/

Co to jest smog?

To zjawisko występuje wtedy, gdy w powietrzu znajduje się dużo zanieczyszczeń, a warunki atmosferyczne – np. brak wiatru czy mgła – sprzyjają ich koncentracji. Smog londyński (siarkowy) – występuje głównie zimą i ma związek z paleniem w piecach. Zawiera przede wszystkim tlenek siarki, tlenki azotu, tlenki węgla, sadzę i pyły. Negatywnie wpływa na układy oddechowy i krążenia. Smog typu Los Angeles (fotochemiczny) – pojawia się głównie latem. Powstaje ze spalin samochodowych zawierających tlenek węgla, tlenki azotu i węglowodory. Pod wpływem słońca powstają z nich kolejne toksyny, np. ozon. Wywołuje podrażnienia oczu i dróg oddechowych.

Źródło: http://www.focus.pl/artykul/czym-jest-smog-i-jak-nam-zagraza-powietrze-ktore-szkodzi

Na przełomie czerwca i lipca 2016 roku w naszym przedszkolu odbyła się ewaluacja zewnętrzna przeprowadzona przez wizytatorów Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oceniająca pracę przedszkola w obszarze 12 wymagań wobec przedszkoli zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 06 sierpnia 2015 r. w sprawie wymagań wobec szkół i placówek.

Miło nam poinformować Państwa, że ewaluacja zewnętrzna naszej placówki wypadła bardzo dobrze. Wszystkie 12 wymagań nasze przedszkole spełniło zarówno na poziomie podstawowym, jak również wysokim. (Aby spełnić wymaganie na poziomie wysokim, musi być najpierw spełniony poziom podstawowy).

Cieszy nas fakt, że podejmowane przez nas działania odpowiadają wymogom stawianym przed placówkami  edukacyjnymi oraz fakt, że nasze przedszkole zostało określone jako nowoczesne.

Zachęcamy do zapoznania się z raportem: http://www.seo2.npseo.pl/reports/1000359091161.pdf

Poradnik dla Rodziców jak walczyć z wszawicą

Podstawa programowa wychowania przedszkolnegoRaport z realizacji Ogólnopolskiego Programu "Mamo, tato, wolę wodę" (podzielony na 4 części):

Chrońmy dzieci przed hejtem i mową nienawiści

Drodzy Państwo, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przedsięwzięć profilaktycznych realizowanych na rzecz przeciwdziałania hejtowi i mowie nienawiści na stronie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie  [klik]

Dzień Mamy

4

dni

1

godzin

41

minut

11

sekund

Najnowsze galerie

  • Zegar słonaczny P-le 15