kwiecień

"Bajeczna Księga" grupy "Misie"

Od stycznia 2020 roku w naszej grupie realizowany był Ogólnopolski Projekt Czytelniczy „Bajeczna Księga“, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmuller a organizatorem Bliżej Przedszkola. "Biedronka i jednorożec Tęczówka", "Gdzie jest kropka?", "Biedronka Zuzia i karp Albinos", "Sen Biedronki", "Wiosenna przygoda biedronki Zuzi", "Urodziny"....to tylko niektóre wspaniałe przygody sympatycznej biedronki Zuzi, którą pokochały dzieci z grupy "Misie". Dzieci bardzo się zaangażowały w tworzenie wspólnej Bajecznej Księgi. Każdego dnia wykazywały chęć zabrania księgi do własnego domu i ułożenia nowych przygód małej bohaterki....codziennie jedno dziecko mogło wziąć książeczkę, dlatego wszystkie oczekiwały ze zniecierpliwieniem, którego dnia przypadnie im to szczęście. W projekcie bardzo chętnie uczestniczyli też Rodzice naszych przedszkolaków. Dzięki realizacji projektu dzieci miały możliwość ćwiczyć ważne kompetencje, takie jak samodzielność (samodzielnie decydowały o tytule i przygodach biedronki; wielokrotnie rodzice podkreślali, że "dziecko domagało się dosłownego zapisania wypowiadanej treści"), odpowiedzialności (każde dziecko czuło się odpowiedzialne za wykonanie zadania- nie zdarzyło się, aby któreś przyniosło Bajeczną Księgę bez własnej historyjki) współpracy (wspólnie słuchali każdego dnia opowiadań o przygodach biedronki; nie rzadko licytowali się, kto dziś ma pierwszeństwo wziąć Bajeczną Księgę do domu, szli na kompromis) i refleksji (każde dziecko miało możliwość wypowiedzenia się na temat zadania). Realizacja tego projektu pozwoliła rozwijać ważne kompetencje: samodzielność, odpowiedzialność, współpracę i refleksję- filary planu daltońskiego, który przyświeca nam w toku codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej.Projekt miał na celu rozwój czytelnictwa wśród przedszkolaków, stwarzanie okazji do ekspresji słownej i plastycznej oraz angażowanie rodziców do współpracy z przedszkolem. Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom za udział w projekcie. W nagrodę dzieci otrzymały piękne dyplomy.