Pasowanie na Przedszkolaka w grupie "Krasnale"

Pasowanie na Przedszkolaka w grupie

29.10.2021 r. odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka w grupie „Krasnale“. Dzieci zaśpiewały piosenki pt. ,,Przedszkolaczek”, ,,Krasnoludki”, ,,Orkiestra” z użyciem instrumentów, ,,Kodeks Przedszkolaka", Jestem małym przedszkolakiem", ,,Wesoła zabawa", recytowały wiersze pt. ,,Pasowanie”, ,,Mam trzy latka", zatańczyły taniec ,,Jesienna poleczka”, ,,Grozik", oraz ,,Nie chcę cię". Wszystkie dzieci ślubowały z rączką podniesioną do góry, wypowiadając słowa przysięgi. Następnie zostały uroczyście „pasowane“ na przedszkolaka. Dzieci wyrecytowały także  fragmenty wiersza J. Brzechwy ,,Zoo” – Dzik, Lis, Niedźwiedź. Na koniec zostały dzieciomwręczone pamiątkowe dyplomy oraz książeczki – nagrody za udział w konkursie plastyczno – recytatorskim pt. ,,Ilustracje do bajek Jana Brzechwy”. Konkurs został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025. Nagrody książkowe zostały zakupione z pozyskanych przez przedszkole, w ramach tego programu, środków.

Odbyła się również wspólna zabawa dzieci z rodzicami przy piosence ,,Kaczuszki”. Była to uroczystość kończąca realizację ,,Programu wstępnej adaptacji do przedszkola”.

Wśród celów uroczystości można wymienić:

- stworzenie miłej i swobodnej atmosfery,

- doskonalenie integracji i komunikacji w grupie,

- manifestowanie przynależności do grupy,

- zaprezentowanie umiejętności dzieci,

- rozbudzanie zaufania we własne możliwości,

- rozwijanie zdolności zapamiętywania.