październik

Pasowanie na Przedszkolaka w grupie "Misie"

Pasowanie na Przedszkolaka w grupie
28.10.2021 r. odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka w grupie „Misie“. Przejęte przedszkolaki zaprezentowały swoim Rodzicom swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Powitały Rodziców piosenką „Całuski“, następnie wierszem opowiedziały o codzienności w przedszkolu. Zaśpiewały radosną piosenkę „Życie Przedszkolaka“, zatańczyły skoczną polkę z chustkami, odśpiewały „Hymn grupy Misie“. Na koniec złożyły tradycyjną przysięgę przedszkolaka, po czym zostały uroczyście włączone w szeregi przedszkolaków. W czasie pasowania zostały też wręczone nagrody książkowe za udział w konkursie czytelniczo-plastycznym „Pomocna dłoń“ w oparciu o opowiadanie „Mama jest wolontariuszką. Opowiadanie o empatii.“ A.Pudło. Konkurs został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025, nagrody książkowe zostały zakupione z pozyskanych przez przedszkole, w ramach tego programu, środków. Spotkanie zakończyło się prezentacją dla Rodziców nt: „Rola książki w rozwoju małego dziecka“.