Udział w akcji "Myję ręce, bo wiem więcej"

Udział w akcji
W listopadzie nasze przedszkole wzięło udział w kampanii „Myję ręce, bo wiem więcej!”. Dzieci zapoznały się z informacjami dlaczego trzeba myć ręce, kiedy to robić koniecznie i jak myć ręce właściwie. Przedszkolaki wspólnie utworzyły książeczkę edukacyjną w formie kolorowanki, która jest częścią akcji profilaktyki zdrowia „Myję ręce, bo wiem więcej!”, prowadzonej przez Państwową Inspekcją Sanitarną. Dzieci przeprowadziły doświadczenie, jak na zarazki i bakterie działa mydło,  określiły czy jest skuteczne i potrzebne. Wspólnie z dziećmi omówiliśmy także schemat prawidłowego mycia rąk oraz zastosowaliśmy go w praktyce. Nie zabrakło też piosenek, zabaw ruchowych związanych z czynnościami samoobsługowymi i nawykami higienicznymi.