październik

Realizacja projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" - grupa "Misie"

Realizacja projektu
Przedszkolaki z grupy „Misie“ uczestniczą kolejny raz w projekcie promującym czytelnictwo „Mały Miś w świecie wielkiej literatury“. Poszerzają swoją wiedzę o książkach, poznają różne rodzaje książek, a przede wszystkim wraz z postacią Misia-Pysia uczestniczą w spotkaniach z literaturą dziecięcą. Podczas jednego z takich zajęć wysłuchały opowiadania Agnieszki Pudło w formie audiobooka „Mama jest wolontariuszką. Opowiadanie o empatii.“ z publikacji „Antek, Kornelka i ważne sprawy“. Poznały nowe słowa „wolontariat“ i „empatia“, sprawnie dokonały podziału nowych słów na sylaby i podjęły próbę ułożenia ich z rozsypanki sylabowej. Opowiadanie stało się punktem wyjścia do rozmowy na temat tego,  w jaki sposób przedszkolaki mogą pomagać. W ramach podsumowania działań „Misie“ wzięły udział w konkursie literacko-plastycznym, na szablonie ręki narysowały sposoby pomagania innym. Celem zajęć było przede wszystkim kształtowanie właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego, kształtowanie postaw prospołecznych: pobudzanie wrażliwości oraz gotowości do służenia pomocą innym, zainteresowanie literaturą, rozwijanie mowy oraz rozwijanie wyobraźni i poszerzanie doświadczeń plastycznych.