październik

Światowy Dzień Drzewa w grupie "Biedronki"

Światowy Dzień Drzewa w grupie
W związku ze zbliżającym się ,,Światowym Dniem Drzewa" grupa ,,Biedronki" na zajęciach plastycznych 09.10.2020 r. wykonała pracę ,,Jesienne drzewa" wykorzystując zgromadzony wcześniej materiał naturalny. Dzieci rozwijając swoją wyobraźnię na arkuszach brązowego papieru przyklejały rolki po papierze toaletowym i ręczniku papierowym tworząc pień i gałęzie drzewa. Następnie białą i czarną farbą pokrywały swoje drzewa tworząc brzozę. Kolejnym etapem było przyklejanie zasuszonych liści brzozy uzbieranych przez przedszkolaki w naszym ogrodzie oraz pokolorowanie i powycinanie muchomorów i prawdziwków wykonanych w czasie zajęć porannych. ,,Biedronki" uzupełniły swoją pracę mchem, który również został znaleziony w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci wykonały pracę plastyczną w dwóch zespołach kształtując umiejętność pracy w grupach, a także wzmacniając integrację grupy. Praca ,,Jesienne drzewo" sprawiała dzieciom dużo radości, swobody działania, mogły rozwijać swoją kreatywność, pomysłowość, wyobraźnię twórczą utrwalając przy tym oznaki nowej pory roku.