marzec

Infromatyk w grupie "Misie"

Infromatyk w grupie

W dniu 24.02.2020 r. dzieci z grupy „Misie“ odwiedził bardzo interesujący gość, był nim Pan Andrzej R. tato Kubusia z grupy „Misie“, który zapoznał dzieci z zawodem informatyka. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały Pana informatyka, obejrzały prezentację multimedialną i miały możliwość poznania zestawu komputerowego składającego się z jednostki, monitora, rzutnika, klawiatury itp. Mogły zajrzeć do „środka“ jednostki, która jest mózgiem komputera. Pan informatyk zapoznał także dzieci z nową piosenką „Mój komputer“, przeprowadził ćwiczenia z rysowania na komputerze a w nagrodę każde dziecko otrzymało od Pana Andrzeja kolorowankę, kolorowe karteczki i długopis. Dziękujemy bardzo za zorganizowanie bardzo ciekawych zajęć dla naszych „Misiów“. Na zakończenie zajęć dzieci przygotowały dinozaura z wykorzystaniem zużytej płyty CD.

Spotkanie przedszkolaków z informatykiem miało na celu zainteresowanie dzieci nowymi technologiami oraz wzbogacenie ich wiedzy, stworzenie warunków do osiągnięcia umiejętności posługiwania się komputerem, jego oprogramowaniem i technologią informacyjną, wspomaganie dzieci w rozpoznaniu ich własnych uzdolnień i zainteresowań.