marzec

Spotkanie dzieci z Panią dietetyk

Przedszkole podejmuje wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy naszych wychowanków oraz wyrabianie prozdrowotnych nawyków. Jedną z nich było zaproszenie do placówki dietetyka. W dniu 25.02.2020 roku dzieci z naszego przedszkola odwiedziła Pani Anna B., mama Radzia z grupy „Misie“. Pani dietetyk przeprowadziła zajęcia w każdej grupie.W interesujący sposób przedstawiła dzieciom zawód dietetyka, poszerzyła wiedzę na temat zdrowego odżywiania, zapoznała z piramidą żywienia od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby zostać wyeliminowane bez szkody dla organizmu. Tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców, a także w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i zachowanie.Dziękujemy Pani Aniza interesujące zajęcia !