październik

Wizyta w bibliotece grupy "Motylki"

Wizyta w bibliotece grupy
Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. W październiku, dzieci z grupy „Motylki“ wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się, jak wygląda praca bibliotekarza, co należy robić, aby stać się czytelnikiem. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przeglądały się książkom znajdującym się na półkach, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom, gdzie znajduje się specjalnie przeznaczony kącik z książeczkami dla nich – dzieci ochoczo oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Dzieci dowiedziały się także, jak należy dbać o książki, by służyły nam jak najdłużej. Dzieci pełne wrażeń, z uśmiechem na twarzy, wróciły do przedszkola. Przedszkolaki zapewniały swoje panie, że odwiedzą to miejsce jeszcze raz, z rodzicami.