Zajęcia matematyczne w grupie "Motylki"

Zajęcia matematyczne w grupie

Podczas  październikowych zajęć  "Motylki" zapoznały się z wyglądem oraz ćwiczyły prawidłową pisownię cyfry 4 .Dzieci tworzyły zbiory czteroelementowe oraz większe wykorzystując wspólne zebrane jesienne dary; kasztany, jarzębinę, szyszki i żołędzie.

"Motylki" wysłuchały wiersza " Cztery małe rude liski" a następnie  mierzyły obiekty w zakresie czterech i używały liczebników porządkowych .

Dzieci pisały cyfrę 4 na dywanie, w powietrzu i plecach kolegi oraz w kaszy, utrwalając pisownię cyferki.  "Motylki" pracowały samodzielnie i w parach .Poznały aspekt kardynalny i miarowy dobierając ilość małych kwadratów tak ,by powstał duży oraz układały  kształt cyfry z patyczków. Dzieci tworzyły zbiory czteroelementowe z klocków, talerzyków, filiżanek i innych elementów znajdujących się w sali. Aktywnym "przerywnikiem" w zajęciach była zabawa " Liski do norek". Na zakończenie zajęć "Motylki "obrysowały cyfrę 4 a następnie ozdobiły kulkami z bibuły.