kwiecień
2016

"Audycja dla przedszkolaków" - wycieczka do Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli

W dniu 01.04.2016r. dzieci z grupy "Misie" oraz "Plastusie" udały się na wycieczkę do Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli. Dzieci miały możliwość obcowania z muzyką instrumentalną w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej pt. "Audycja dla przedszkolaków". Podczas koncertu dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały dźwięków płynących z instrumentów strunowych, dętych, klawiszowych oraz perkusyjnych w utworach muzyki klasycznej oraz muzyki popularnej. Celem wycieczki było:

- rozwiajanie zainteresowań muzycznych;

- wzbogacenie wiedzy na temat instrumentów;

- uwrażliwanie na piękno muzyki;

- kształtowanie słuchu oraz gustu muzycznego.

Dzieci gromkimi brawami nagrodziły młodych muzyków za wspaniałe wystąpienie.

Korzystając z chwili wolnego czasu, udaliśmy się również na krótki spacer do pobliskiego parku, w celu poszukiwania oznak budzącej się do życia wiosny.