czerwiec

Dzień Dziecka 2016

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - Janusz Korczak

Dnia 01 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Świętowanie tego dnia w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy troszeczkę wcześniej - bo już 30 maja, kiedy to dzieci mogły spędzać czas na szaleństwach wraz ze swoimi Rodzinami podczas Pikniku Rodzinnym. 1-go czerwca również czakała na dzieci masa atrakcji. Świętowanie tego dnia zaczęliśmy już rano wycieczką do Nadleśnictwa Rozwadów (relacja poniżej). Następnie, po obiedzie wszystkie dzieci spotkały się w ogrodzie przedszkolnym, aby uczestniczyć w przygotowanych na ten dzień atrakcjach: zabaw z chustą animacyjną, malowaniu twarzy, zabaw sportowych, plastycznych oraz słodkiego poczęstunku. Tego dnia odbyło się również roztrzygnięcie Rodzinnego Konkursu Plastycznego pt. "Latawiec", za który dzieci otrzymały nagrody. Dla nas nagrodą tego dnia był widok roześmianych, szczęśliwych i radosnych buziek dzieci.