Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pt. "Brzechwa i Tuwim Dzieciom"

Dnia 26.11.2015r. w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem "Brzechwa i Tuwim dzieciom". Konkurs miał formę prezentacji dowolnie wybranego wiersza z twórczości J. Brzechwy lub J. Tuwima przez dzieci 3,4,5 - letnie. Gościliśmy wspaniałych gości: dzieci wraz z nauczycielkami z Przedszkola nr 1 w Nisku, Przedszkola nr 7 w Stalowej Woli oraz Przedszkola nr 10 w Stalowej Woli. Wszystkie dzieci pięknie recytowały przygotowane wiersze. Wśród wystąpień słychać było nutkę żartu oraz humoru. Wiersze, które przedstawiły dzieci skłaniają nie tylko do zabawy, ale również wychowują. Nasze przedszkole reprezentowali:
  • Nadia Tubielewicz (4 lata) - "Kaczka Dziwaczka" J. Brzechwa
  • Łucja Dębska (5 lat) - "Murzynek Bambo" J. Tuwim
  • Weronika Górka (5 lat) - "Kotek" J. Tuwim
  • Mikołaj Kubiś (4 lata) - "Witajcie w naszej bajce" J. Brzechwa
  • Nikola Chara (4 lata) - "Na wyspach Bergamutach" J. Brzechwa
  • Julianna Kowalska (5 lat) - "Samochwała" - J. Brzechwa
  • Gabrysia Giżka oraz Julia Trojanowska (5 lat) - "Żaba" J. Brzechwa
Celem konkursu była popularyzacja twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, zainteresowanie dzieci ich poezją, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich, przygotowanie do świadomego uczestnictwa w kulturze, promowanie żywego słowa wśród dzieci, wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań dzieci, odkrywanie i rozwijanie młodych talentów.
Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i nauczycielom za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji.