luty

Poznaję kształty i figury geometryczne

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Konkursu "Przedszkole Talentów", nasze przedszkolaki przystąpili do kolejnego zadania - "Poznaję kształty i figury geometryczne". Ogólnym celem tych zajęć było zaktywizowanie dzieci do rysowania i wyklejania figur geometrycznych ze wskazaniem wielkości przedmiotu.
Podczas prowadzonych zajęć dzieci zostały zaznajomione z nazwami prostych figur geometrycznych. W zajęciach wykorzystano klocki Dienesa, dzięki którym dzieci miały możliwość manipulowania figurami geometrycznymi, a także tworzenia z nich własnych kompozycji. Zadania stawiane dzieciom w czasie zajęć pozwoliły również na realizację takich zagadnień jak: wyodrębnianie cech wielkościowych, klasyfikowanie figur wg kształtu, wielkości i koloru czy tworzenie zbiorów, których elementy spełniają określone warunki. Dzieci wykonały także prace plastyczne z wykorzystaniem figur geometrycznych. Podczas pracy przedszkolaki wykazały się niezwykłą pomysłowością i fantazją.