marzec

Projekt edukacyjny UNICEF "Mali uczniowie idą do szkoły"

Nasze przedszkole w ostatnich miesiącach brało czynny udział w projekcie edukacyjnym UNICEF "Mali uczniowie idą do szkoły". W ramach akcji nasze przedszkolaki zostały zapoznane z tematem dostępu do edukacji na całym świecie, w tym szczególnie sytuacji dzieci z Mali. Celem prowadzonej akcji było:
- kształtowanie wśród społeczności przedszkolnej postawy zaangażowania społecznego,
- rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród społeczności przedszkolnej.
Sposób niesienia pomocy powinien mieć wymiar edukacyjny dla dzieci. Dlatego przedszkolaki aktywnie zaangażowały się w akcję tworząc własne książeczki.
Na zakończenie akcji, nasza placówka zorganizowała "Kiermasz Książek", z którego zebrane dzięki Państwu środki finansowe zostaną przekazane na edukację dzieci w Mali.
Bardzo sedecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za czynny udział w Kiermaszu Książek.