czerwiec

Spotkanie z lekarzem stomatologiem

W dniu 18.05.2016r. w przedszkolu odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem, który opowiedział dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Na specjalnych obrazkach, kolorowych plakatach i modelach edukacyjnych pokazał dzieciom, z czego składa się ząb i co dzieje się z nim, gdy zaczyna chorować. Wyjaśniła przedszkolakom, co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe, zachęcając do wizyt w gabinecie i ucząc prawidłowego mycia zębów.

Dzieci zostały zapoznane ze specjalistycznym sprzętem, którego używa w swojej pracy stomatolog.

Celem spotkania było przybliżenie sylwetki dentysty, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa.