luty

Tablica interaktywna w naszym przedszkolu

W naszym przedszkolu pojawiła się tablica interaktywna. Praca z tablicą interaktywną w naszej placówce jest odpowiedzią na intensywny rozwój społeczeństwa informacyjnego. Prawidłowe zapoznanie dziecka z aspektami multimediów jest bowiem nieodzownym elementem współczesnej edukacji, a tym samym wprowadza nową jakość do naszego przedszkola, które umiejętnie łączy tradycyjne metody i środki edukacji z wyzwaniami jakie stawia przed dziećmi XXI wiek.
Tablica interaktywna wykorzystywana jest podczas zajęć dydaktycznych, które odbywają się w placówce planowo oraz zgodnie z rocznym i miesięcznymi planami pracy. Jej najważniejszą cechą jest pełna interakcja z dzieckiem. Służy m.in. do rozwiązywania: zagadek, rebusów, układania puzzli, wykonywania ćwiczeń grafo – motorycznych, rozwija spostrzegawczość, ćwiczy pamięć, słuch muzyczny i fonematyczny. To tylko niektóre z zalet pracy z tablicą interaktywną. Tablicę można wykorzystać do nauki przez zabawę i dotyk. Każdy wykorzystywany przez nas program multimedialny dostarcza dzieciom zarówno bodźców dźwiękowych jak i wizualnych.