marzec

Teatrzyk pt. "Kłamstwa Kozy"

W dniu 11.02.2016r. w naszym przedszkolu gościł największy w Polsce objazdowy Teatr Lalkowy "Pinokio" z Nowego Sącza, który zaprezentował dzieciom spektakl kukiełkowy pt. "Kłamstwa Kozy". Bajka przedstawia historię sieroty Paulinki, która poszukując pracy i domu trafia na podstępną Kozę, która wykorzystuje dobre serce ludzi i zwierząt.
Ręcznie malowana scenografia, jak również piękne kukiełki rozbudzały zainteresowanie dzieci, nawet tych najmłodszych, które z uwagą słuchały treści i oglądały przedstawienie.
Sepektakl w sposób humorystyczny ukazał dzieciom, że kłamstwo ma krótkie nogi, a w życiu nie należy oszukiwać i wykorzytywać cudzej dobroci. Edukacja teatralna zawsze ukazuje najważniejsze wartości w życiu, takie jak: miłość, dobroć i uczciwość.