Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Nisku

W dniu 10.11.2015r przedszkolaki z grupy "Plastusie" odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Nisku. Dzieci miały możliwość przyjrzenia się z bliska pracy policjantów.
Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w pomieszeniach dyżurnego. Następnie technik kryminalistyki pokazał im, w jaki sposób zabezpiecza się ślady na miejsu zdarzenia i pobiera odciski linii papilarnych. Dzieci zapoznały się również ze sprzętem, z jakiego policjanci korzystają w trakcie służby, m.in. z urządzeniem do badania stanu trzeźwości, kamizelkami czy tarczami ochronnymi. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się, jak właściwie poruszać się po drodze, po co nosić odblaski i o wielu innych sytuacjach, na które mogą trafić poruszając się po drogach. Swoją wizytę dzieci zakończyły przed budynkiem komendy, gdzie czekała na nich możliwość wejścia do oznakowanego radiowozu i poczucia się choć przez chwilę jak prawdziwy policjant.
Wszystkie przedszkolaki otrzymały elementy odblaskowe, a w podziękowaniu za wizytę wręczyły policjantom własnoręcznie wykonany album z obrazkami.