Wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli

W dniu 16.05.2016r. przedszkolaki udały się na pieszą wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.

Na wycieczce został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie oraz specjalistyczne sprzęty jakich używają w swojej pracy strażacy, Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki.W formie pogadanki dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.

Celem wycieczki było spotkanie z pracownikami straży, poznanie specyfiki ich pracy oraz obejrzenie sprzętu, jakim dysponuje straż na co dzień w pracy.