kwiecień

Audycja muzyczna

W dniu 10.04.2017r. nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi muzycy. Dzieci uczestniczyły w audycji muzycznej prowadzonej przez "Pracownię Jaszczur&Przyjaciele".

Saksofon sopranowy, altowy, czy barytonowy? Czym się różnią? Do jakiej rodziny instrumentów należą ? Odpowiedzi na te pytania dostarczyło naszym dzieciom właśnie to muzyczne spotkanie. Instrumenty wzbudziły zainteresowanie zarówno u starszych jak i młodszych przedszkolaków. Z pomocą naszych umuzykalnionych gości, dzieci mogły same spróbować swoich sił i zagrać na instrumencie. Saksofon wydobywał niesamowite dźwięki, a przedszkolaki miały niezłą zabawę. Nasi goście zaprezentowali młodym słuchaczom klika mniej i bardziej znanych utworów oraz zaktywizowali ich do wspólnych zabaw. Nie po raz pierwszy okazało się, że muzyka sprawia ogromną radość wszystkim naszym dzieciom!