Międzyprzedszkolny Konkurs "Mam Talent"

W dniu 27.04.2017r. nasze przedszkole zorganizowało Międzyprzedszkolny Konkurs "Mam Talent", podczas którego dzieci zaprezentowały swoje talenty: wokalne, taneczne, plastyczne, recytatorskie czy aktorskie. Wśród uczestników byli również nasi wyjątkowi goście: dzieci z Przedszkola nr 9 w Stalowej Woli oraz Przedszkola nr 11 w Stalowej Woli wraz ze swoimi nauczycielkami.

Dzieci zaprezentowały przed społecznością przedszkolną, rodzicami i zaproszonymi gośćmi wcześniej przygotowane wraz ze swoimi nauczycielkami piosenki, układy taneczne, wiersze, prace plastyczne, przestrzenne oraz teatrzyk w wersji angielskiej.
Celem konkursu była:
- popularyzacja działań artystycznych w przedszkolu;
- rozwijanie kreatywności dzieci;
- rozwijanie zainteresowań;
- umożliwienie prezentacji swoich pasji;
- odkrywanie dziecięcych talentów;

Swoje talenty zaprezentowali:
1. Przedszkole nr 9 w Stalowej Woli:
- Maja Węglińska
- Aleksander Piotrowski
- Jan Brzozowy
- Alicja Skowrońska.
Dzieci przedstawiły talent aktorski w teatrzyku pt. "Trzy małe świnki" w wersji angielskiej.

2. Przedszkole nr 11 w Stalowej Woli:
- Patrycja Rojek - talent taneczny - taniec "Przedszkolna samba"
- Dominika Szymczyk - talent wokalny - piosenka "Marcowe żaby"
- Wiktoria Środoń - talent recytatorski - wiersz J. Brzechwy "Ciotka Danuta"
- Julianna Kuca - talent wokalny - piosenka "Maszeruje wiosna"

3. Przedszkole nr 15 w Stalowej Woli:
Grupa "Plastusie": przedstawiła talent taneczny w tańcu hiszpańskim.
Grupa "Krasnale": przedstawiła talent woklany w piosence "Tęcza, tęcza".
Grupa "Pszczoły": przedstawiła talent wokalny w piosence "Maszeruje wiosna"
Grupa "Biedronki":
- Nikola Chara - talent recytatorski - wiersz J. Brzechwy "Na wyspach Bergamutach"
- Bianka Walczak - talent wokalny - piosenka "Wiosna w błękitnej sukience"
- Jakub Burdzy - talent plastyczny - rysunek "Dinozaury" oraz praca przestrzenna "Titanic"
- Anna Jeniec - talent woklany - piosenka "Piosenka Kreta Cezarego"
Grupa "Misie":
- Daria Kubik
- Bernard Sychta
- Łucja Dębska
- Kacper Czyżewski.
Dzieci przedstawiły talent taneczny w układzie tanecznym pt. "Taniec z mopami".

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się przepięknie. Były momenty radości, wzruszenia oraz podziwu. Zachwytów i gromkich braw ze strony widowni nie było końca. Po występach wszyscy włączyli się do wspólnej zabawy w rytm piosenki "Boogie Woogie". Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Dyplomy oraz nagordy grupowe otrzymały poszczególne grupy, które zaprezentowały wspólnie swój występ.

Nie od dziś wiadomo, że etap edukacji przedszkolnej jest etapem doskonalenia przez dzieci swoich umiejętności, a co za tym idzie - odkrywania i rozwijania swoich talentów. Nasze przedszkole, w wyniku prowadzenia takich inicjatyw jak choćby ten konkurs, daje dzieciom szansę na promocję swoich zdolności przed szerszą publicznością!

Gratulujemy dzieciom wspaniałych występów i talentu oraz życzymy dalszych sukcesów! Paniom nauczycielkom dziękujemy za przybycie i dzielenie się pomysłami w rozwijaniu dziecięcych pasji. Życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu młodych talentów!