Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh

Nasze przedszkole wzięło udział w szóstej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh.

Tegoroczną edycję programu wspierają Patroni Honorowi, wśród nich Polskie Towarzystwo Lekarskie, Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a także Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej. Patroni medialni tegorocznej edycji to Polsat JimJam oraz Wirtualna Polska - serwis dzieci.pl, Parenting.pl i pismo Bliżej Przedszkola.

Celem programu było popularyzowanie działań edukacyjnych, głównie z zakresu profilaktyki stomatologicznej wśród dzieci. Dodatkowo tematyka obejmowała zagadnienia związane z higieną osobistą oraz aktywnością fizyczną.
W czasie zajęć poruszone zostały różne zagadnienia związane z profilaktyką stomatologiczną, m.in.: jak dbać o zęby, skąd się biorą zęby, dlaczego należy chodzić do lekarza stomatologa, co należy jeść, by mieć zdrowe zęby.